Malibu – Kokosový likér s rumem

Malibu je rum s přírodním kokosovým extraktem vyráběný v Barbadosu. Ačkoliv je tento alkoholický nápoj od roku 1895 vyráběn v Barbadosu, je stáčen do lahví v Dumbartonu ve Skotsku firmou Pernod Ricard. Obsahuje 21,0 % alkoholu. Kokosový koncentrát je původem z karibského Barbadosu.

Reklamní kampaně jsou založeny na tom, že karibský život se dá žít i v západním městském životním stylu. V reklamě je řečeno: „Kdyby lidé z Karibiku brali život stejně vážně jako tihle lidé, nikdy by nemohli vynaleznout Malibu. Vážně to šlo jednoduše.“

Jsou vyráběny i další druhy Malibu rumů, jsou to Malibu Mango Rum, Malibu Passion Fruit Rum a Malibu Pineapple Rum, dříve se vyráběl i Malibu Lime, který se prodával pouze na Barbadosu a ve Francii.

Ačkoliv je láhev celá bílá, nápoj je čirý a více viskózní než normální rum. Malibu je koncentrátem karibské pohody a atmosféry.

Způsob konzumace

Malibu se dá pít i samotné, jen s několika kostkami ledu jako likér.

Jako každý rum, i kokosové Malibu je vhodné k přípravě míchaných alkoholických nápojů. Někteří mají rádi tento nápoj s šumivým vínem nebo dokonce mlékem (a i v Česku je Malibu s mlékem poměrně populární). I výrobce doporučuje různé kombinace, které zpříjemní hlavně teplé letní dny. Jednou z nich je Coco-cooler – jeden díl Malibu s dvěma díly koly a kousky limetky (doporučuje se doplnit chuť angosturou – hořký alkoholický nápoj).

Lze si také namíchat osvěžující „Earl of Paradise Punch“, který se skládá z tří dílů Malibu, dvou dílů jablečného moštu, čtyř dílů chlazeného černého čaje Earl Grey, jedné části limetkové šťávy a jednoho dílu jednoduchého cukrového sirupu. Do džbánku se také přidají čerstvé maliny a samozřejmě nesmí chybět ani led. Míchaný nápoj se zdobí mátou a limetkou.

Vzhledem k tomu, že obsahuje pouze 21% alkoholu, lze použít i do míchaných sladkých plážových koktejlů, například Piňa Colady místo silného 40% rumu a připravit tak odlehčenější verzi nápoje, která v horkém podnebí nebude tolik stoupat do hlavy.

Malibu
Malibu