Campari – Rudá italská vášeň

Campari je italský alkoholických nápoj, řazený mezi kořeněné bittery. Je považován za symbol vášně a to díky své zvláštní sytě rubínové barvě, vůni a chuti, která se projevuje svůdností a smyslností.

Vše to evokuje smyslnou červenou rtěnku, nebo červené lodičky na vysokém podpatku. Je to rudá vášeň kterou ženy milují. Co je rudé italské Ferrari ve světě automobilů, to je rudé Campari v mixologii. Značka Campari se proslavila ve světě už v 19. Století a to právě díky těmto hodnotám.

Složení

Receptura je, jak už tomu bývá u podobných nápojů přísně střeženým tajemstvím a jsou známy pouze některé z ingrediencí. Sestává tedy z 86 různých bylin. Jeho typická rubínová barva je dána barvivem získaným z jednoho druhu červce (E120, karmín). Obsahuje 25 % alkoholu.

Campari je alkoholický aperitiv získávaný z hořkých bylin, aromatických rostlin a ovoce v alkoholu a vodě.

Původní receptura na výrobu Campari zůstala nezměněná a používá se stále k přípravě tohoto aperitivu. Recept vznikl v roce 1860 v městečku Novara.

Historie

Tvůrcem tohoto nápoje je hostinský a destilatér Caspar David Campari, který začínal s vlastní výrobou lihovin v roce 1860. Na začátku 20. století začíná společnost Campari Group pomalu expandovat i na další trhy, z počátku hlavně do francouzského Nice a později i do zámoří. Dnes se tento nápoj prodává ve více než 190 zemích a je jednou z nejslavnějších světových značek.

Campari Group je zároveň název nadnárodní firmy se sídlem v italském Miláně, se 14 výrobními závody po celém světě, se 4 000 zaměstnanci a obratem asi 1,8 miliardy EUR.

Způsob konzumace

Campari je považován za aperitiv a je obzvlášť oblíbený mezi ženami a homosexuály.

Campari můžete pít samotné s ledem, často se podává smíchané se sodovkou nebo smíchané s pomerančovým či grapefruitovým džusem jako lehčí osvěžující nápoj. Vždy by však mělo být dobře vychlazené.

Campari se často používá i jako nezbytná surovina do mnoha koktejlů.

Jeden z nich vytvořil dokonce sám Gaspare Campari. Je jím koktejl Americano, dalším koktejlem do kterého Campari patří je koktejl Negroni.

Receptury na přípravu obou koktejlů samozřejmě najdete na těchto stránkách.

Campari se sodou a pomerančem