Malecon – Rum z Panamy

Malecon je výrazný rum z Panamy, který se ale vyrábí tradiční kubánskou metodou z cukrové třtiny. Rumy Malecon zrají v dubových sudech po bourbonu po celou dobu staření. Mají suchý začátek, který se mění v příjemnou a vyváženou chuť s tóny karamelu a vanilky. Typický je delší závěr. 

Značka Malecon

Značka Malecon vyrábí rumy různého stáří, od tříletého až po pětadvacetileté. Specialitou značky jsou výjimečné ročníkové rumy, které si cení znalci a sběratelé po celém světě. V nabídce Malecon najdete také bílý rum Extra Seco pro milovníky míchaných drinků. A že se nejedná o žádné neznámé rumy, dokazuje to, že Malecon získal mnohá významná ocenění. Například v roce  2015 zlatou medaili v Internationaler Spirituosen Wettbewerb, zlatou v Concours Mondial de Bruxelles a nejlepší ocenění ve své kategorii v Showroom tasting competition. Parádní zápis u tak mladé značky. 

Historie značky

Malecon má své prvopočátky v roce 1990, kdy Marco Savio vyjel do Střední Ameriky za prací. Od svého otce dostal za úkol hledat nejlepší kávové plantáže. Ovšem místo kávových plantáží mladého Marca Savia zaujalo něco úplně jiného. Objevil v sobě lásku k rumu.

Chytlo ho to takovým způsobem, že se spojil s rumovými mistry z Kuby, Guatemaly, Panamy, aby nabral cenné zkušenosti v oblasti rumů a přidal je ke svým palírnickým dovednostem. 

Zkoušení a učení věnoval 10 let svého života, až v roce 2000 vznikla receptura a značka Malecon. Savio začal destilovat v palírně Caribbean Spirits a značka začala šířit svůj věhlas po světě. 

Webové stránky společnosti: Rum Malecon

Rum Malecon – příběh značky

Tradiční výroba

Legendy se nerodí. Předpokladem je dokonalost. Rum Malecon, vedený vášní a vizí dvou vizionářů s vynikající chutí, je pojmenován po legendární ulici v srdci Havany, odkud pochází recept. Začíná to nejkvalitnější panamskou cukrovou třtinou sklizenou, fermentovanou a zraje v dubových sudech po dobu deseti, dvanácti, osmnácti a dvaceti pěti let. Proces nelze uspěchat, nesmí se uspěchat. Výsledek v průběhu času: množství vjemů, poznámek a pozoruhodná sofistikovanost. Může stát sám o sobě; dá se míchat a míchat. Majestátní, mohutné, elegantní a plné. Nápoj co se stane legendou.