Nejhloupější tetování světa

Tetování zažívá v poslední době renesanci a tak zatímco dříve, když někoho nosil tetování, dalo se pouze spekulovat, zda mu ho dělali ve Valdicích, na Mírově, nebo na Ruzyni. Dnes najdeme téměř v každém městě tetovací studio, kde se lze realizovat i bez nutnosti absolvování nepodmíněného výkonu trestu odnětí svobody.

Kromě původně etnických důvodů a později jako projev postavení v hierarchii a příslušnosti ke zločineckým organizacím jako například japonská jakuza, asijské triády, nebo ruské brigády, dnes zaujímá především funkci estetickou a módní.

Například v takovém Japonsku vás s tetováním nepustí do veřejných lázní a ani u nás u některých zaměstnavatelů s viditelným tetováním také příliš nepochodíte. A například takové tetování na obličeji vás také v životě může pro některé funkce a povolání dost omezovat – viz například prof. Franz u kandidatury na prezidenta republiky v roce 2012, kdy se některým voličům příliš nelíbila jeho kérka a tak pohořel.

Někdo má potřebu si nechat vytetovat například na koleno nápis že je to koleno, aby si ho nespletl třeba s ramenem, tetují se i vlastní jména, abyste náhodou nezapomněli jak se jmenujete, a tetují se také sexuální preference, abyste se při sexu nemuseli s partnerem zdržovat zbytečnou konverzací. Nemluvě o jménech milenců a milenek, u kterých je pravidlem, že jdou vždy špatně a bolestivě odstranit až vztah skončí.

Zvláštní kapitolou jsou pak opilecká tetování, kdy se například ráno probudíte s vytetovanou kotvou na rameni, protože vám to večer přišlo jako úžasný nápad, ale ráno už to vidíte úplně jinak. V takovém případě můžete alespoň holkám říkat, že jste námořník.

A zatímco někteří dny a týdny přemýšlejí nad tím, jaké tetování zvolit a kam si ho umístit, zda si nechat na záda vytetovat motýla, nebo na zadek hrocha, tak někteří si s tím hlavu příliš nelámou, obzvlášť, když je okolí vyhecuje a o tom bude tento příběh.

Osmnáctiletý Nor Stian Ytterdahl se pochlubil opravdu netradičním tetováním, o němž kolují spekulace na internetu, jestli je to opravdu nejblbější kérka na světě a co to má proboha vlastně znamenat…

Mladík si totiž nechal na ruku vytetovat svou účtenku z „Mekáče“. Podle jeho slov se jedná o hec party přátel, která si ho dobírala, že jim nevěnuje dostatek času a místo toho chodí za holkami. Mladík proto dostal na výběr, buď si nechá vytetovat panenku Barbie na zadek nebo účtenku z McDonald’s na ruku.

A zatímco většina svéprávných lidí by se k takové hlouposti vyhecovat vůbec nenechala, a pokud už ano, volila by tu Barbie na zadek. Stian Ytterdahl zašel do vyhlášeného salónu a nechal si vytetovat účtenku, se kterou se poté pochlubil na Facebooku.

Rodiče mladíka z jeho činu pochopitelně nejsou nadšeni. Jeho otec mu v e-mailu napsal, ať si nemyslí, že se s něčím takovým vrátí domů a jeho matka to údajně nervově nevydržela a zkolabovala. Mluvčí norské pobočky McDonald’s odmítá, že by šlo o placenou reklamu, řetězec nemá s touto propagací nic společného.

Tím ovšem celý příběh nekončí.

Tatér se rozhodl využít mladíkovy prostoduchosti ke svému zviditelnění a nabídl mu, že mu na druhou, tedy dosud nevyužitou, ještě prázdnou ruku, vytetuje zdarma účtenku za tetování té první kérky. Jak se asi dalo očekávat vyhecovaný mladík opět souhlasil a výsledek můžete vidět ve videu níže.

Dále tento příběh už není mediálně podchycen a tak není známo, zda má od té doby mladík nějaké nové kérky, třeba fakturu z autoservisu, nebo účtenku ze supermarketu.

Ale zase – kdo z vás se může pochlubit tím, že přesně ví co měl před pár lety k večeři a kolik za to přesně platil?