Netradiční bary – Club Ok, Norilsk

Norilsk to je město v ruské federaci – leží na Sibiři za severním polárním kruhem. Má proto podnebí s velice dlouhou, chladnou zimou a krátkým, mírným létem. Sníh město pokrývá 250 až 270 dní v roce, přitom 110–130 dní z toho řádí sněhové bouře. Takzvané půlnoční slunce visí na obloze pětašedesát dní – od 21. května do 24. července. Naopak polární noc trvá 30. listopadu do 13. ledna, tedy pětačtyřicet dní.

Norilsk, patří k nejvíce znečištěným místům na této planetě. Důvodem jsou doly a také obří metalurgické provozy, které znečišťují svými exhalacemi široké okolí. Výskyt nádorových onemocnění zde více než 3x přesahuje ruský průměr.

Návštěvníci se do Norilsku jen tak nepodívají. Od listopadu 2001 je tam dovolen vstup pouze občanům Ruska a Běloruska. Cizinci mohou vstoupit jen na zvláštní povolení od Federální služby bezpečnosti Ruska. A to ještě k tomu musí být opravdu závažný důvod. Nebo dát tučný úplatek. I proto se jedná místo, o jehož návštěvě sní jen příznivci, v tomto případě hodně nezdravého, adrenalinu. Další komplikací ke vstupu je probíhající válka s Ukrajinou a také skutečnost, že Norilsk nemá pozemní spojení s ostatními místy v ruské federaci.

Do a z města nevedou žádné silnice a železnice. Vlakem se lze dostat jen do přístavu. Poslední možností je letiště. Na něm v roce 2010 přistál i ruský prezident Vladimir Putin. Co viděl, bylo tehdy moc i na něj a traduje se, že rozkázal, aby s „tou ekologií něco udělali“.

Samotný Norilsk byl původně gulag, tedy trestanecká kolonie, kde zahynuly desítky tisíc muklů při těžbě a zpracování kovů.

Bar Club Ok

Bar je to netradiční zejména tím, že leží v Norisku, exkluzivní a nedostupné lokalitě kde nic zajímavého vlastně ani není. Ale pokud jste fanoušky apokalyptických filmů, přijdete si na své.

Club Ok DJ

V baru podávají také jídlo, je zde však jasné doporučení – žádné ryby. I když ve zdejších řekách možná ještě nějaké žijí, úřady mají jasné sdělení. Nelovit a hlavně nekonzumovat. Tak moc je jejich maso zdravotně závadné.

Club Ok má poměrně vysoké hodnocení na webu Tripadvisor, a tak může být trefou do černého při návštěvě tohoto jinak nehostinného města. Doporučením pro návštěvníky je pak jednoznačné – stakan. nebo raději dva vodky, protože Norlisk je považován za nejdepresivnější místo k životu na světě a jedině s dostatečným množstvím vypité vodky vás nedostane trudomyslnost.

CLUB’OK, Norilsk – Restaurant Reviews, Photos & Phone Number – Tripadvisor