Obskurní koktejly – Top 10 (2/2)

V dnešním článku pokračuje náš Top 10 přehled toho nejšílenějšího a nejodpornějšího ve světě mixologie, co je možné umíchat a ochutnat, a to druhou pěticí.

6. Krvavý tampón (Bloody Tampon)

Například takový Krvavý tampón není nic co by chtěl člověk jen vidět, natož konzumovat. Brutální je koktejl nejen vzhledem, ale už svým složením. Koktejl vznikne smícháním whiskey, tequily, vodky, V8 (zeleninová šťáva ze sedmi druhů zeleniny a rajčat), citrónové šťávy a Baileys. Vznikne krvavě červené, nechutné cosi.

Bloody Tampon koktejl stylově servírovaný

7. Čtyři jezdci apokalypsy (Four Horsemen of the Apocolypse)

Tento koktejl nemusí být chuťově vůbec špatný. Skládá se ze 4 druhů whisky Jim Beam, Jack Daniel’s, Jameson, Johnnie Walker Black, což může být ve výsledku zajímavá blended whisky.

Jeho obskurnost spočívá především v tom, že se podává zapálený. Což nejen vizuálním efektem vyjadřuje tu apokalypsu v názvu, ale zejména znesnadňuje konzumaci. Kdo by také chtěl hořící whisky srkat brčkem.

Four Horsemen of the Apocolypse

8. Žhavá mexická děvka (Hot Mexican Hooker)

Žhavá mexická děvka může znít lákavě, moc sexy ale rozhodně není. Do „tradiční“ tequily se totiž v tomto drinku kromě tabasca přidává ještě šťáva z plechovky tuňáka. Na rozdíl od skutečné děvky má ovšem tento nápoj jednu nepopiratelnout výhodu: neodnesete si z něj žádnou chorobu s celoživotními následky.

K tomu není moc co dodat, prostě pikantní koktejl pro znalce a fajnšmekry, kteří potřebují rozpálit a vědí, co jim chutná.

Hot Mexican Hooker

9. Motorový olej (Motor Oil)

Motorový olej sice podle seznamu ingrediencí nezní tak hrozně, vzhledem ke způsobené nevolnosti by ovšem mohlo být bezpečnější loknout si „šťávy“ z auta. Nápoj se totiž dělá z Jägermeistera, peprmintového likéru, skořicové pálenky a kokosového rumu. Tolik různých výrazných chutí v jednom drinku nevěstí nic dobrého.

Motor Oil

10. Infected Whitehead (Zkažená bílá hlava)

Zkažená bílá hlava je pekelná směs vodky, rajčatové šťávy a tvarohu (případně sýra Cottage). Po smíchání koktejl vypadá jako by ho již jednou někdo konzumoval před vámi.

Tohle bude chtít opravdu silný žaludek.

Infected Whitehead

Tímto uzavíráme přehled Top 10 obskurních koktejlů světa. S obskurními, odpornými, nechutnými ani šílenými koktejly ale nekončíme. Už teď pro vás připravujeme další chuťovky. Pokud pro nás máte nějaký tip na drink co nezapomenout, kontaktujte nás do redakce emailem. Jména autora samozřejmě zveřejníme.

A jako vždy u podobných koktejlů je nutné uvést a zdůraznit: Jen na vlastní nebezpečí – sami je raději nezkoušejte a kdo se nechá nerozvážně vyhecovat a je pevně rozhodnut do toho jít, měl by si zajistit dohled střízlivé osoby, která mu v případě potřeby poskytne první pomoc.