Příběh Jindřicha Forejta

Jindřich Forejt (r. 1977) je bývalý ředitel protokolu prezidenta republiky a spolukomentátor televizních přenosů významných domácích i zahraničních státních a aktů a ceremoniálních událostí.

Mládí

Už jako mladý chlapec Jindřich zlobil a proslavil se užíváním titulu doktora práv, ačkoliv žádnou vysokou školu nikdy neabsolvoval. Toto lze však dnes, s odstupem času považovat za mladickou nerozvážnost a tedy hříchy mládí.

Jeho celoživotním koníčkem a profesním oborem je protokol. Je znalec etikety, heraldiky, ceremoniálních aktů a královských rodů. Tato profesní znalost mu vynesla pozici ředitele protokolu prezidenta republiky, jímž se stal v roce 2004. Na hradě však již dříve působil jako stážista a zažil tak všechny polistopadové prezidenty.

Ředitel protokolu

Zatímco ředitelé protokolů v ostatních státech zůstávají decentně v pozadí, tak Jindřich Forejt pojal tuto pozici s originalitou a exhibicionismem sobě vlastním a stával se tak pravidelně hlavní hvězdou vojenských přehlídek a státních slavnostních aktů při vítání zahraničních státníků, které svou tělnatou postavou, upnutou do saka zpravidla o číslo menšího, zcela zastínil. Hlavní roli si tedy nechával pouze pro sebe a premiéři, prezidenti i monarchové (mezi nimi i takoví velikáni jako třeba Barack Obama) zůstávali jen v jeho stínu, v rolích vedlejších, v pozicích sekundantů, komparzistů a statistů. A jen těm nejznámějším z nich dovolil, aly ho doprovázeli.

Byl tak hlavní hvězdou na televizních záběrech a fotografiích a byl přítomen u všeho důležitého. Toto počínání mu vyneslo přezdívku Forejt Gump (podle hlavního hrdiny z filmu Forrest Gump).

Jindřich Forejt se také stal oficiálním kandidátem na post velvyslance ČR ve Vatikánu.

Soukromý život

Navenek upjatý Forejt držící se protokolu to však dokázal v soukromí slušně rozjet a pořádně se odvázat. Opět zlobil, řádil jako divoké zvíře utržené ze řetězu a využíval eskortních služeb, které mu dodávaly mladé chlapce na jeho erotické večírky a také bílý krystalický prášek, který s oblibou šňupal. Když se dostal do prodlení s platbami za tyto služby, jeho dealer ztratil trpělivost a pořídil kompromitující videozáznam, který prodal médiím. Podle jiné verze si videozáznam měli objednat kancléř Mynář a poradce Nejedlý, kteří měli vlastní byznysové zájmy, do kterých Jindřich Forejt nezapadal a nechtěli se s ním dělit o vliv na prezidenta Zemana. Také se traduje, že na recepcích vždy spořádal všechny chlebíčky, ale zde se opět může jednat o řevnivost mezi ním, kancléřem a poradcem.

Jindřich Forejt byl také zneužit jako hromosvod v aféře „Brady“ s neudělením státního vyznamenání, a aby toho nebylo málo, přidali se i čučkaři z tajné služby, začali se v tom šťourat a nechali se slyšet, že osoba šňupající bílý krystalický prášek představuje v blízkosti prezidenta bezpečnostní riziko.

Pád

Jindřich Forejt se ukázal jako formát, vysvětlováním kompromitujícího videozáznamu se příliš nezdržoval a koncem roku 2016 na funkci rezignoval. To zaregistroval exprezident Klaus a nabídl mu trafiku ve své vlastní trafice – obskurní organizaci s názvem Institut Václava Klause.

Nemoc

V únoru 2021 prodělal Jindřich Forejt vážnou mozkovou příhodu a na veřejnost dokonce pronikla informace o jeho úmrtí, která byla dementována až s odstupem času. Více než měsíc strávil v umělém spánku a zažil tak vlastně zmrtvýchvstání, což by z něj, za příznivějších okolností, činilo ideálního kandidáta na post vatikánského velvyslance. Ovšem ani katolická církev není zatím tak liberální, aby tolerovala sodomii.

Podle posledních informací Jindřich Forejt podstupuje rehabilitaci a těší se, až bude opět brzy moci běhat za chlapci. A jak ho známe, tak určitě nevynechá ani bílý krystalický prášek. Příběh Jindřicha Forejta tak nekončí. Show must go on, v jeho případě tedy spíše „One man show“.

Svatý otec je představen Jindřichu Forejtovi
Princ Charles doprovází Jindřicha Forejta

Prezident Barack Obama děkuje Jindřichu Forejtovi za přijetí
Heinz Fischer po audienci u Jindřicha Forejta
George Bush junior po návštěvě u Jindřicha Forejta
Prezident Ašraf Ghaní se loučí polibkem po návštěvě u Jindřicha Forejta