Ruská vodka Beluga

Značka Beluga, to je záruka nejvyššího standardu a špička ve světě vodky. Kdo chce proniknout k jádru chuti tohoto průzračného nápoje, oblíbeného zejména ve slovanských zemích, a odhalit jeho dokonalost v krystalickém provedení, musí vodku Beluga někdy ochutnat.

Mistrovské dílo každým coulem. Nejenom sladový alkohol té nejvyšší možné kvality a průzračná artézská voda, ale také pečlivá ruční práce skutečných mistrů s citem pro každý detail, dělá z této vodky opravdový klenot. Pro výrobu vodky Beluga je používán sladový destilát na rozdíl od běžně používaného obilného. Kvašení probíhá přirozenou cestou, bez přidávání syntetických složek. Získáváme tak čistě přírodní produkt, který neobsahuje žádné umělé příměsi. Jedinečnost vodky Beluga je chráněna speciální zátkou. Ta je vyrobena z ekologicky čistých materiálů, dobře se otevírá a je navržena tak, aby garantovala vzduchotěsnost. Malá kovová ryba na každé láhvi je ručně umisťována zručnými ruskými mistry a má symbolizovat čistotu přírody. Tvar láhve s těžkým dnem byl navržen designérskou kanceláří prastarého francouzského výrobce koňaku. Je vyrobena z optického skla, tak čistého a transparentního, že se používá pro výrobu optických výrobků vysoké technologické úrovně. Pro milovníky vodky hraje klíčovou roli chuť. Ta je u vodky Beluga Noble zajištěna také třicetidenním odpočinkem po destilaci.

Historie značky Beluga

Historie nenapodobitelné chuti vodky Beluga se začala psát v roce 1900 na Sibiři. Mariinsky Distillery byla založena v roce 1900. Tehdy se jmenovala Mariinský státní vinný sklep. Nyní, o 117 let později, je to moderní výrobní závod, který si zachoval své okouzlující historické budovy a své rozsáhlé zkušenosti nasměroval k vytvoření nových produktů, včetně našeho vlajkového produktu, super prémiové vodky BELUGA. Lihovar Archangelsk patří také mezi nejstarší v BELUGA GROUP. Byla založena v roce 1898 na příkaz Sergeje Witte, ministra financí Ruské říše. Její sto let staré fermentační nádoby se staly image její značky a inspirovaly naše profesionály k vytvoření prvotřídní značky vodky Arkhangelskaya Severnaya Vyderzhka.

Dnes je Beluga symbolem precizní, poctivé a rukodělné práce. Beluga nepochází z běžné továrny jako konzumní lihoviny. Každé části jejího vzniku je věnována maximální pozornost. Proto je tato vodka oceňovaná po celém světě a mnohými konzumenty je považována za nejlepší.

Každý z výrobních závodů si pečlivě uchovává své vlastní objevy a receptury a udržuje je naživu tím, že je používá v každodenní snaze vytvářet a vyrábět produkty nejvyšší kvality. Každý z výrobních závodů má vysoce kvalifikovaný a oddaný personál; někteří ze zaměstnanců jsou dnes druhou nebo třetí generací zaměstnanců lihovaru, jejichž celková rodinná historie je často delší než 40 nebo 50 let. Díky jejich zkušenostem a tradicím předávaným generacemi se podařilo uchovat nejen unikátní technologie a receptury, ale i kvalitu sortimentu. Příspěvek těchto lidí ke kultuře a historii Beluga group je zásadní pro výrobu kvalitního produktu.

Výroba Beluga vodky

Více než 300 kilometrů od nejbližšího většího osídlení, v hlubinách mrazivé, ale taky panensky čisté Sibiře. Právě tam se rodí vodka Beluga – a to značně náročným procesem. První přísadou je nejkvalitnější sladový alkohol. Druhou polovinu rovnice tvoří artézská voda, která prochází filtrací přes křemenný písek a stříbrný filtr.

Po destilaci následuje další filtrace. Tentokrát přes více než 10 metrů dlouhý filtr vyžívající březové uhlí. Závěrem čeká nápoj 30denní odpočinek, aby její chuť dozrála. Ačkoli je tato vodka jedinečná svou čirostí a čistotou, je zajímavé, že obsahuje i stopy některých dalších přísad. Patří mezi ně ostropestřec mariánský nebo med. I tyto – byť nepatrně zastoupené – složky činí recepturu této vodky tak unikátní.

Láhev jako umělecké dílo

Značka Beluga věnuje srovnatelnou pozornost obsahu i obalu. I samotná láhev je tak precizním dílem, že stojí za vystavení. Na designu lahví spolupracovali francouzští mistři, kteří za sebou mají zkušenosti s tvorbou lahví pro nejluxusnější koňaky.

Materiálem je špičkové optické sklo. To aby křišťálovost vodky co nejlépe vynikla. Typickým rysem je taky ikonka jesetera. Touto miniaturní kovovou soškou se chlubí každá lahev a má zdůrazňovat přírodní původ vodky a její ryzí čistotu.

Kontakt

Bližší informace o kompletním portfoliu produktů a technologii výroby této vodky najdete na webových stránkách výrobce.

BELUGA GROUP — the largest Russian alcohol company – BELUGA GROUP

Beluga is a Noble Russian vodka (vodka-beluga.com)

Portfolio vodek

  • Beluga Noble – Nápoje ze série Noble patří k nejpopulárnějším vodkám značky Beluga. První „várka“ tohoto moku opustila Sibiřskou pálenici v roce 2002. Jde o stěžejní dílo pálenice. Vodka je třikrát filtrovaná a 30 dní odpočívá. Tento postup ji zbavuje lihového odéru a pachuti, který je běžný u jiných vodek, a výsledkem je dokonale jemný nápoj vhodný nejen k obyčejné konzumaci nebo do koktejlů, ale i k vychutnávání.
  • Beluga Celebration – Jde o speciální a taky limitovanou edici vydanou při příležitosti 115. výročí vzniku pálenice Mariinsk. Vodka Beluga Celebration tudíž spatřila světlo světa v roce 2015. Tento nápoj v sobě spojuje dávné tradice s moderními inovacemi. Exkluzivní je nejen samotný nápoj, ale snad ještě více lahev. Její zlatavě platinový povlak je mistrovským a poměrně značně složitým dílem s použitím ručních postupů. Tato řemeslná dokonalost okouzluje na první pohled. Vodka Celebration rozhodně není nápoj k běžnému pití, ale výstavní kousek, který se může stát klenotem sbírky každého znalce.
  • Beluga Transatlantic Racing – Velmi zajímavou sérii představuje i Beluga Transatlantic Racing. Tento nápoj, jehož lahev zdobí námořnická modř, je poctou jachtařskému týmu Ruska. Zajímavé je, že tento nápoj se procesem výroby poněkud liší od ostatních. Specialitou je v tomto případě prodloužený, 45denní, odpočinek, ale taky filtrace skrze přírodní bavlnu.
  • Beluga Allure – I tato série má svá specifika. Věnována je opět sportu a sportovcům. Tentokrát její srdce patří jezdectví. Beluga Allure je výjimečná tím, že odpočívá celé dva měsíce a dosahuje velmi vyzrálé a harmonické chuti. Obrovská péče byla i tentokrát věnována lahvi. Dárkové balení obsahuje ručně šité kožené prvky. Kožená je dokonce i etiketa, kterou navíc zdobí zlaté razítko. Tato série symbolizuje luxus a bohatství, které je s „aristokratickým“ sportem, jakým je jezdectví, spojeno.
  • Belluga Gold Line – Gold Line je další limitovanou edicí značky Beluga. Tato vodka dosahuje vytříbenosti díky pětinásobné filtraci (oproti třem stupňům u jiných sérií). Každá láhev má vlastní a unikátní číselné označení a třešničkou na dortu je korková zátka ručně zatavená voskem. K otevření je přibaleno speciální kladívko se štětečkem.