Tip na film – Leaving Las Vegas

Dnešní tip na film je přesně to, co chcete sledovat ve dvou – má to zajímavý příběh, hloubku, je tam trochu romantiky a dá se při tom popíjet. I když tempu konzumace hlavního hrdiny budete jen těžko stačit. A navíc je to ještě oskarový kousek, dostal ho Nicolas Cage a to za hlavní roli.

Leaving Las Vegas (1996) – 84% na ČSFD

Děj

Nicolas Cage v hlavní roli hollywoodského scénáristy, který propadl alkoholismu a zhroutil se mu pracovní i osobní život.

Jako alkoholik na posledním tažení se rozhodne zbavit veškerého majetku a odjet do Las Vegas, kde se plánuje upít k smrti.

Na místě pak potkává Elisabeth Shue v roli prostitutky Sery a spolu rozehrávají existenciální romantické drama s nezadržitelným koncem.

Ukázku můžete shlédnout ve videu níže.

Předloha

Předlohou scénáři byla stejnojmenná kniha Johna O´Briana založená částečně na autobiografickém příběhu. Sám autor se to rozhodl předčasně zabalit a krátce po zahájení natáčení spáchal ve svých 33 letech sebevraždu.

Závěr

Přestože se jedná prakticky o nízkorozpočtový film, sklidil velký úspěch a také vydělal svým tvůrcům dost peněz.

Snímek je to kvalitní, vtipný, zábavný i poučný a možná bude i vás inspirovat k návštěvě Las Vegas stejně jako inspiroval před lety mě.

Leaving Las Vegas