Ženské archetypy – Nymfomanka

Pro spoustu mužů je vysněný ideál ženy nymfomanka s vlastním pivovarem. Je tomu tak proto, že mají rádi sex a pivo. Může se to zdát jako nepřekonatelný ideál, ale věřte, že ideál to opravdu není. Stejně jako jen málokdo zvládne za den vypít dvacet piv a pokud ano, tak to nezvládne každý den a nejedná se o nijak příjemný zážitek. Stejně tak jen málokdo zvládne za den dvacet čísel a pokud ano, bavit ho to už rozhodně nebude.

Nymfomanie

V odborné terminologii se nymfomanky nevyskytují, respektive vůbec neexistují. Tento termín je zastaralé označení, které se používá zejména v běžné řeči.

Z odborného hlediska se jedná o sexuální poruchu zvanou hypersexualita. Za hypersexualitou stojí celá řada nejrůznějších příčin. U některé může být porucha biologicky vrozená, u jiné psychického či neuroticko-kompulzivního původu. Většinou jde ale o psychickou poruchu, kdy nutkavé sexuální chování vyvolávají vtíravé myšlenky a sexuální fantazie. Ty mohou být únikem od problémů například v partnerských vztazích, sociálním životě nebo v zaměstnání, nebo také kompenzací nízké sebedůvěry nebo osobní nespokojenosti.

Základní pomoc spočívá v psychoterapii, eventuálně též v léčbě přidružené psychické poruchy. V tomto případě může trvat i měsíce či roky. V opodstatněných případech lze též současně využít i možnosti úpravy zvýšené hladiny hormonů pomocí hormonální léčby.

U žen s hypersexualitou kromě antidepresiv jiné medikamenty medicína nabídnout neumí. Výjimečně končí takový stav invalidním důchodem, protože žena není schopna práce.

Vztah s nymfomankou

Vztah s nymfomankou už na začátku vypadá velmi zajímavě, zejména ve srovnání s dívkami, které čekají se sexem na druhé, případně třetí rande. S nymfomankou je to otázka nejpozději několik hodin.

Bude se vám zpočátku líbit, že bude ochotná to s vámi dělat kdykoliv a kdekoliv a to sama od sebe. Bude aktivně vyhledávat místa a situace, kde si to s vámi rozdá.

Později si povšimnete, že je to tak trochu šmudla. Nebude příliš upravená, bude mít špinavé prádlo i zašlé oblečení, doma bude mít neuklizeno a její byt bude celkově zanedbaný. Nymfomanka prakticky vše zanedbává, péči o sebe, své okolí, práci pokud má, péči o děti pokud má, prostě úplně vše. Sex a vlastní uspokojení upřednostňuje před vším ostatním.

Přijdete na to, že kromě sexu vás vlastně vůbec nic jiného nespojuje a za pár dní nejpozději týdnů vás ani ten sex bavit nebude a budete se ho snažit omezovat, čímž jí proti sobě jen popudíte.

Mezitím zjistíte, že nejste zdaleka sám s kým je ochotná to nymfomanka dělat kdykoliv a kdekoliv a budete tak potkávat její milence. Bude tedy spát prakticky s každým, kdo není proti. zjistíte, že se vyspala skoro se všemi vašimi kamarády. Pokud máte jen trochu rozumu, tak vše nejpozději po dvou měsících ukončíte.

Nečekejte žádné velké scény, vezme to s klidem, protože jste jen další v řadě, Pokud jí ponecháte vlastnímu osudu, zastoupí vás další a další, kteří po čase dopadnou stejně jako vy.

Náruživost versus nymfomanie

Zdaleka ne všechny ženy, které mají rády sex jsou nymfomanky.

Těžko se zde určuje co je v sexu norma. pro někoho každý den, dvakrát i třikrát denně, pro jiného jednou za 14 dní, jednou za měsíc, nebo za půl roku. Je to velmi individuální.

Proto žena který vyžaduje sex třeba třikrát denně nemusí být nymfomanka, ale jenom je náruživá. Nikdo ještě neurčil, co je v souvislosti s nadměrným sexuálním puzením už příliš.

Rozhodujícím je v tomto případě skutečnost, zda žena zvládá normální sociální život, nebo je sexuálním puzením narušen. Potřeba vybití touhy je tak vysoká, že dotyčnou permanentně nutí k masturbaci a znemožňuje vykonávat práci. Pocity se dají přirovnat k neustále hladovému, kterého jídlo uspokojí jen dočasně. Taková žena žena pak začne zanedbávat vše ostatní, včetně péče o sebe samu.

Sebevětší potřeba sexuálního vybití ještě nemusí být na obtíž. Na přemíru sexu či masturbace se neumírá a běžně se také dokážeme ovládat. Problém ovšem nastává, pokud se puzení vymkne kontrole a jsme kvůli němu nešťastni nejen my, ale i lidé kolem nás. Spoléhat se nedá ani na nějaká zázračná přírodní antiafrodisiaka. Žádná bohužel neexistují.