Obskurní koktejly 2/2

Ve druhé části našeho seriálu o obskurních koktejlech, které nejsou určeny k běžné konzumace, ale jejichž čas přichází až v okamžiku, kdy už je večírek pořádně rozjetý, žádná pravidla již neplatí a vymýšlejí se šílené drinky se šílenými názvy, jejichž složení je závislé hlavně na tom, co je aktuálně k dispozici.

Není proto divu, že se nejedená o koktejly s promyšlenou chutí, ale o šílené a nevalné dryáky s odpornou chutí, které vás na párty spolehlivě dorazí. Tyto koktejly také způsobí, že párty bude „nezapomenutelná“, i když mnozí by rádi zapomněli.

5/8 Rudé slunce

Název stoprocentně sedí. O romantický nápoj pro příznivce východních autokracií a autoritářských režimů se však nejedná. Není to ani romantický nápoj pro intimní chvíle ve dvou.

Rudé slunce se dá snad přirovnat jen k rudému kladivu, kterým dělnická třída zúčtovává s buržoazií a třídními nepřáteli.

 • Pomerančový džus: 1 dcl
 • Červené víno: 1dcl
 • Režná vodka: 1dcl
 • Lák z feferonek: 0,5 – 1dcl

Žádný rozumný důvod proč něco podobného vůbec konzumovat mě nenapadá. Vzhledem ke složení nápoje je kultura konzumace již zcela podružná a tak je podobný koktejl možno popíjet rovnou z velké okurkové láhve, která může kolovat dokola a pokud se po konzumaci někomu udělá špatně, má zároveň i vyřešeno, kam s tím.

6/8 Vozembouch

Vozembouch opravdu nepatří úplně k těm koktejlům, po jejichž konzumaci byste zůstali bezvládně ležet pod stolem ale kombinace chutí je opravdu bizarní. Neumím si představit, jak mohlo někoho napadnout něco podobného vůbec kombinovat.

 • Červené víno – 2 dl
 • Pivo ležák – 2 dl

Název Vozembouch zřejmě souvisí s celovečerním popíjením uvedeného koktejlu, kdy si dokážu představit, že to s vámi flákne o zem.

7/8 Suicidal tequila (Sebevražedná tequila)

Pokud popíjíte tequilu tzv. klasicky, tedy se solí, kterou předem olíznete, poté vypijete panáka tequily a nakonec zakousnete segment limetky (což je mimochodem pouze konzumační rituál pro turisty, kterému se Mexičan směje a nechápe proč takovou kravinu turisté vůbec dělají), tak toto je receptura přesně pro vás.

Můžete tak vyzkoušet něco nového, něco co je momentálně in a na celé párty zazářit (je ale otázkou, zda opravdu zazáříte, nebo budete za blbce večera, který bude muset vyhledat odbornou lékařskou pomoc).

 • Tequila – 0,5 dl
 • Sůl + slámka
 • Segment limetky

Na „klasický“ postup pití tequily zapomeňte. Sůl se neolizuje z ruky, ale šňupe přes slámku (stylověji přes stočenou bankovku), limetka se pak kape do očí. Tequilu můžete vypít kdykoliv.

8/8 Béžovice

Tenhle drink vám může ukázat obzory, o kterých jste ani netušili. Koktejl je to opravdu šílený. Předpokládám, že název bude odvozen od jeho vzhledu, který musí vypadat, jako by ho konzumoval již někdo před vámi.

 • Tuzemák – 0,5 dl
 • Fernet – 0,5 dl
 • Červené víno – 2 dcl
 • Káva – nejlépe espresso

Neověřené zdroje uvádějí, že tento koktejl je rozšířený hlavně mezi vodáky na Vltavě, kteří jej míchají smetanovým nanukem tak dlouho, dokud se v koktejlu nerozpustí.

Prý to chutná jako podivné kakao. Myslím že bude hodně podivné. Pokud budete konzumovat večer, nezapomeňte na noc na kbelík k posteli.

A stejné varování jako u prvního dílu tohoto článku. U podobných podivných receptur vždy uvádíme – doma to raději sami nezkoušejte. A pokud si už nemůžete pomoci, tak výhradně na vlastní nebezpečí. Naše redakce se zříká veškeré odpovědnosti.

Všechny díly