Baileys – Original Irish Cream

Lehce dekadentní, krémově jemná i kouřově štiplavá – taková je chuť světoznámého likéru Baileys. Irský smetanový likér, oblíbený po celém světě vyniká svými výraznými čokoládovými a vanilkovými chuťovými tóny, sametovou texturou a perfektní kombinací smetany a whiskey.

Složení

V každé láhvi Baileys najdete jen to nejlepší, co Smaragdový ostrov, jak je Irsko nazýváno, nabízí. Tedy pravou irskou chuť, za kterou vděčí nejen receptuře, ale také použitým surovinám. Třikrát destilovanou whiskey si výrobce pečlivě vybírá z ověřených irských destilerií. Mléko a smetanu na výrobu likérů dodávají drobní farmáři ze svých rodinných farem, kde se krávy po děvět měsíců v roce pasou venku na zelených pastvinách.

Likér kombinuje irskou smetanu, které obsahuje přesně 50% s dalšími surovinami, které tvoří irská whiskey, mléko, cukr, kakaové boby, vanilka a přírodní aromata, která likér jemně dochucují.

Receptura originálního likéru Baileys se nikdy nezměnila, stejně jako důraz na použití kvalitních surovin.

Likér obsahuje 17% alkoholu a řadí se mezi krémové likéry.

Historie

Tradice značky Baileys sahá do roku 1971, kdy vznikaly první nápady o vytvoření tohoto unikátního likéru na bázi irské whisky. Po třech letech příprav, tedy v roce 1974 přišel kýžený okamžik a Irové dostali do rukou první láhve delikátního likéru. Export Baileys se pak bleskurychle rozšířil prakticky do celého světa. 

Za jeho výrobou stále irská společnost Gilbeys of Ireland, která je součástí velkého koncernu International Distillers & Vintners, který se zabývá výrobou piva, vína a jiných destilátů. Název likéru pak byl inspirován londýnským hotelem Millennium Bailey’s.

Dnes je výrobcem tohoto likéru je Diageo – britská nadnárodní společnost, která byla založena v roce 1997, kdy se sloučil Guinness a Grand Metropolitan. Jedná se o jednoho z největších producentů alkoholických nápojů. Mezi značky této společnosti patří například Captain Morgan, který byl pojmenován podle legendárního kapitána Henryho Morgana či nejprodávanější skotská whisky na světě pod názvem Johnnie Walker. Dále také produkují vodku Smirnoff a další.

Konzumace

Baileys si můžete dopřát na mnoho různých způsobů. Nejoblíbenější je konzumace klasická, tedy pouze s několika kostkami ledu, ve skleničce na vysoké nožce, kdy si naplno vychutnáte její úžasnou chuť. Stejně tak si ji v zimních měsících můžete vychutnat v horkých nápojích, například v kávě. 

Baileys vám zpříjemní zimní večer, zpestří odpolední kávu nebo osladí posezení na terase. Kombinuje se s kávou, zmrzlinou a dalšími oblíbenými dezerty.

Díky tradicí prověřenému procesu výroby a přirozené schopnosti whiskey konzervovat smetanu, zůstává obsah lahve i po 24 měsících stejně čerstvý a dobrý, jako v den výroby.


Druhy

Výrobce v souladu s aktuálními marketingovými trendy oživuje zájem na trhu o tento likér stále novými příchutěmi a druhy. Namátkou například.

  • Baileys Chocolat luxe s obsahem pravé belgické čokolády
  • Baileys Salted caramel
  • Baileys Creme caramel
  • Baileys Mint chocolate
  • Baileys Coffee
  • Baileys Red velvet cupcake
  • Baileys Almonde
  • .
  • .
Baileys v Martini sklence
Varianty likéru