Nemiroff – Ukrajinská vodka

Nemiroff je ukrajinský producent alkoholických nápojů, který se zaměřuje především na výrobu skvělé vodky. Společnost vznikla v roce 1997 (novodobá) a přesto, že je poměrně mladá, má za sebou už řadu mezinárodních úspěchů. Vodka Nemiroff se vyrábí tradičním způsobem a díky tomu si zachovává svou jemnost i sílu. V nabídce značky najdete celou řadu vodek – od té klasické až různě ochucené speciality, jako je třeba pomeranč nebo nezvykle lahodná kombinace medu s kmínem, nebo s pepřem.

Vodka Nemiroff je považována za tradiční suvenýr a dárek z Ukrajiny a patří k nejprodávanějším produktům v ukrajinských duty free shopech, kde je bohatá nabídka nejrůznějších dárkových a degustačních setů.

Historie společnosti v bodech

 • Společnost odvozuje svůj název od „Nemyriv vodky“, první zmínka o ní pochází z roku 1752.
 • V roce 1872 otevřel hrabě Grigory Stroganov palírnu v Nemyrivu a jeho dcera, princezna Maria Shcherbatova, pokračovala v podnikání. Najala českého architekta Jiřího Stibrala, který ve městě navrhl mnoho staveb včetně nové pece. Pod vedením Marie Shcherbatové dosahovala palírna v té době rekordních objemů výroby – více než 5000 půllitrových lahví denně. Lihovar v Nemyrivu jako první začal vyrábět alkohol z obilí místo syrových brambor. Výrobky byly přepravovány po celé Ruské říši a vyváženy do zahraničí.
 • V roce 1920 byla výroba znárodněna Sověty .V roce 1992 byla v Nemyrivu obnovena výroba vodky a byla zaregistrována ochranná známka Nemiroff.
 • V roce 1994 byl zahájen export výrobků.
 • V roce 1997 byly založeny německé výrobní linky KRONES. Výrobní kapacita dosáhla 50 000 lahví za měsíc.
 • Nemiroff byl jedním z prvních výrobců vodky na Ukrajině, který byl certifikován podle mezinárodních systémů certifikace kvality: systémy řízení kvality ISO.
 • V roce 1998 vydala Nemiroff vodku s neobvyklým receptem „Nemiroff Honey with Pepper“, která si získala velkou oblibu na Ukrajině a po celém světě. Začal se používat jako symbolický suvenýr z Ukrajiny. 
 • Od roku 2000 začala značka podporovat světové profesionální boxerské zápasy.
 • V roce 2002 společnost zavedla laserovou ochranu výrobků pro boj proti padělání.
 • V roce 2005 se společnost stala členem Mezinárodní barmanské asociace (IBA) a představila novou vodku „Ukrainian Birch Special“.
 • V roce 2006 byla Nemirooff uznána jako №2 značka vodky na světě podle VODKA-TOP 20 Brands Worldwide a IWSR Drinks Record.
 • V říjnu 2010 začala mezinárodní značka Nemiroff stáčet produkty v Běloruské republice v zařízeních Minsk Crystal.
 • V roce 2020 se Coca Cola stala oficiálním distributorem vodky Nemiroff v Polsku.
Dárkový degustační set vodek Nemiroff

Produkty

Produktová řada Nemiroff zahrnuje více než 60 druhů klasických i chuťových produktů v různých cenových kategoriích, včetně nejoblíbenějšího „Ukrajinský med s pepřem“, „Ukrajinský březový speciál“, „Delikat soft“, „Nemirovska brusinkový list“, „Nemiroff Premium “ a „LEX“.

V roce 2013 byla produktová řada rozšířena o Nemiroff „Spicy Strawberry“. 

V roce 2016 společnost představila aktualizovanou prémiovou řadu: Premium De Luxe a Premium Cranberry a také sérii chuťových vodek pro export Nemiroff Exotic Collection s příchutí pomeranče, kokosu, manga, ananasu, broskve, citronu, hrušky a jablka.

Na konci roku 2019 vyšla nová řada chuťové vodky Nemiroff The Inked Collection („Bold Orange“, „Wild Cranberry“, „Burning Pear“).

Nemiroff De luxe 40%

Jedná se o prvotřídní vodku. Ukrajinská Nemiroff De Luxe, která je destilovaná 11×. Prémiová, silná a jemná jako samet. Nemiroff De Luxe si vás získá rafinovanou chutí s lehkými tóny lipového květu.

Vodka Nemiroff De Luxe navazuje na původní recepturu. Výroba je založena na přírodních surovinách, čisté vodě a prvotřídním alkoholu. Díky vysokému tlaku, teplotě a jedenácti fázím filtrace je Nemiroff De Luxe prémiovým pitím, které si může dopřát každý. 

O kvalitách značky Nemiroff se přesvědčili také mezinárodní odborníci. Vodka získala zlaté medaile na soutěžích, jako jsou The Global Spirits Masters International Competition, The Tastings.com a Joh Barleycorn Awards. Je to také oficiální vodka soutěže UFC.

Nemiroff Distillery