Netradiční bary – Jukkasjavri, Švédsko

V dnešním článku o zajímavých barech se podíváme do Skandinávie, a kdo zná Skandinávii, určitě už tuší, že tam teplo opravdu nebude.

Ice bar

Jukkasjavri, Švédsko

Legendární Ice bar, který je umístěn ve slavném Ice hotelu a tak s následným přespáním by po jeho návštěvě neměl být žádný problém.

Bar je každý rok znova postaven a funguje pouze přes zimu, tedy 4 měsíce, od prosince do března každý rok. Pak ukončí provoz, roztaje a na konci roku pak zase jako bájný Fénix povstane z popela, tedy v tomto případě z ledu a to již od roku 1989, kdy byl poprvé otevřen. Jeho tradice je tedy delší než 30 let.

V baru je komplet všechno zařízení i stavba samotná vyrobeno z ledu, můžete tak usednout k ledovému baru na ledovou židli stylově pokrytou kožešinou. Není to na příliš dlouhé vysedávání, když je všechno z ledu. Takže je nutné se co nejrychleji chopit ledové skleničky a vypít panáky ledové vodky nebo extravagantního koktejlu, abyste se nevystavili nebezpečí, že vám ledová sklenka přimrzne k rukavici nebo dokonce ke rtu. 

Bar je stylově vyzdoben ledovými sochami, které pro něj vytváří umělci. Jde vlastně o velké iglů. Návštěva takového podniku je nezapomenutelný zážitek a vzhledem k tomu, že se jedná o Skandinávii, nebude se jednat o nic levného pro lowcost cestovatele.

Jak je už uvedeno výše, otevřeno pouze v zimě, a kde jinde si můžete lépe vychutnat švédskou vodku Absolut, Absolut-ice. A to možná i bez ledu, protože mrazí už jen z fotografií.

Tento ledový koncept má také svojí konkurenci, v Kanadě v podobě baru Pont-Rouge’s v ledovém hotelu Glace. A už i ve Stockholmu se můžete ochladit/zahřát kapkou něčeho ostřejšího v podobně laděném a na led zaměřeném podniku.

Vzhledem ke globálnímu oteplování je tedy nanejvýš vhodné do jakéhokoliv Ice baru letošní zimu vyrazit, pokud tedy ještě nějaká bude.

http://www.icehotel.com/