Netradiční bary – Lvov, Ukrajina

V dnešním článku o zajímavých světových barech se zaměříme na Evropu, konkrétně na Ukrajinu. Pokud vás tento bar zaujme, je možného ho navštívit i v rámci prodlouženého víkendu a vychutnat si tak neobvyklý gastronomický a cestovatelský zážitek v jednom.

Kryjivka

Lvov, Ukrajina

Lvov je město na západní Ukrajině, kousek od slovenských a polských hranic. Jedná se o mimořádně dobře dostupnou destinaci, kam se dá letět přímým letem z Pardubic. Lvov navíc patří k velice malebným městům s bohatou, avšak tragickou a hodně krvavou historií. Je to také kulturní centrum celé západní Ukrajiny. Prodloužený víkend je na prohlídku naprosté minimum.

Bar

Na západní Ukrajině zuří krvavý konflikt. Ve Lvově, městě blízko polských hranic, je zatím relativní klid. Je to poslední úkryt ukrajinské povstalecké armády, který zbyl z dob druhé světové války. Jeho mottem je „Boj pokračuje“.

Jméno baru by dalo přeložit jako úkryt, skrýš, nebo bunkr.

Tento opravdu stylový bar se nachází v samém centru Lvova, poblíž náměstí Rynek a zaujme především příznivce historie, kteří se zajímají o druhou světovou válku a militarismus. Bar je stylizován do podoby utajeného bunkru z druhé světové války. Chybí zde vývěsní štít i označení a polohu si budete muset nalézt na mapě – odkaz na web viz níže. V baru najdete strohé vybavení, množství historických zbraní, obsluhu v originálních kostýmech, spoustu vodky a také výbornou ukrajinskou kuchyni.

Pro vstup do baru je údajně nutné s vrátným vypít panáka vodky, ale možná to je jen barová legenda. Tento bar určitě zaujme, protože, kde jinde můžete cestovat časem a navštívit něco podobného? A vychutnat si na místě stakan výborné ukrajinské vodky je téměř povinnost.

Kryjivka (fest.lviv.ua)