Netradiční pivní koktejly 2/2

Ve druhém díle článku o netradičních zahraničních pivních koktejlech zejména z Irska a britských ostrovů vám přinášíme další, pro nás poněkud neobvyklé receptury. Tyto koktejly a pivní míchačky jsou určeny nejen na léto.

Pokud tedy hledáte zajímavou inspiraci nového zkusit namíchat a máte dost kuráže, můžete si zkusit umíchat následující koktejly v domácích podmínkách a pozvat přátele, třeba některé opravdu zachutnají.

6 Red Eye (Červené oko)

Tento koktejl připomíná pivní verzi Bloody Mary.

Potřebujete asi třetinku (3 dcl) světlého piva, (1 dl) čerstvé rajčatové šťávy, nebo tomatového džusu, přidejte střik tabasca nebo podobnou pálivou přísadu, opepřete a dozdobte segmentem limetky a máte hotovo.

7 Shandy (Šikula)

Tak tohle není nic jiného, než další pivní limonáda, nebo-li radler.

Koktejl se skládá z jedné poloviny ze světlého ležáku a z druhé poloviny z citronové limonády (v tomto případě tedy 7UP od Pepsi). Lehce promíchejte, přidejte segment limety a máte hotovo.

Bude to lehké a sladké pití, pro milovníky radlerů ideální letní drink.

8 Snakebite (Hadí uštknutí)

Tato pivní míchačka vypadá lehce podivně, ale v nějakém londýnském baru receptura si barmana nepřekvapí.

Potřebujete tedy světlý ležák a tmavé pivo typu stout – smíchejte půl napůl a máte z toho jeden díl. Druhý díl bude sladký cider (zkvašený jablečný mošt, lehce perlivý a alkoholický). Smíchejte tedy půl napůl pivo a cider a lehce promíchejte.

Předpokládám, že důvod proč se koktejl jmenuje Hadí uštknutí spočívá v zákeřnosti tohoto drinku, který obsahuje poměrně dost alkoholu, který ale dovedně maskuje sladkým ciderem. Může to být snadno pitelné, ale je jen otázkou času než vás to úplně opije.

9 Summer Hoedown (Letní dupák)

Další sladká záležitost do piva.

Tohle si schovejte na opravdu horké letní dny – rozmixujte meloun a smíchejte ho v poměru cca 1 : 4 s bílým pivem, jako je například Hoegaarden, nebo vyzkoušejte některé z českých či bavorských pšeničných piv.

Pokud nemáte meloun, nic se neděje, Hoegaarden se dá koupit již ochucený ovocem.

Všechny díly