Party destinace – Las Vegas

Pokud už vás párty ve vašem klubu nebaví a žádný zajímavější klub ve vašem městě není, je čas vyrazit za zábavou trochu dále. Dnes si představíme světové párty město #1.

Las Vegas to je město na které se nezapomíná a které si nespletete s žádným jiným. Je to pohádkové kýčovité, město hříchu i říše snů, ve které nic není nemožné a která prý poskytuje vše, po čem lidé touží. To všechno a mnohem více jsou charakteristiky města, které dokáže své návštěvníky dokonale pobláznit. Je to vlastně obrovský zábavní park pro dospělé.

Las Vegas, největší město státu Nevada, je bezesporu jedním z nejpozoruhodnějších měst na světě. Tato oáza světel uprostřed hřebenů hor a pusté pouště vyrůstala zcela uměle až na počátku 20. století. Ročně navštíví město přes 40 milionů návštěvníků (tedy 20 x více než jich tam bydlí).

Las Vegas vás ohromí už z letadla, zejména pokud přistáváte za tmy – záplava blikajících a zářících neonů v temné okolní poušti vás úplně dostane. Město hříchu Jedním z obvyklých přídomků, kterými se Las Vegas honosí, také se povídá se, že všechno, co se ve Vegas stane, taky ve Vegas zůstane, a tak mají hříšníci volné pole působnosti. Toto označení poukazující na uvolněné mravy k městu patří hned z několika důvodů. Jedním z nich je fakt, že oproti zbytku USA panuje ve státě Nevada velmi liberální přístup k alkoholu. Pití je zde povoleno i na veřejnosti, a tak nemusíte plechovku piva schovávat do papírových pytlíků, jako se to děje jinde ve Spojených státech. Bary i kasina jsou zde často otevřena nonstop. Dalším znakem místních lehkých mravů je legalizovaná prostituce na většině území státu Nevada, což je v USA opět jev nevídaný (v samotném Las Vegas je sice provozování nejstaršího řemesla nelegální, ale zájemcům stačí vyjet kousek za město). A v neposlední řadě je velkým symbolem města také místní sňatková a rozvodová politika. Las Vegas se původně začalo rozvíjet a bohatnout zejména díky velice tolerantním právním předpisům, které umožňovaly rychlé uzavření sňatku a také stejně rychlý a nekomplikovaný rozvod.

Las Vegas má dvě centra zábavy

  • Tepnou města je 6,8 km dlouhý Las Vegas Boulevard – hovorově Strip, kde stojí většina hotelových komplexů, které patří k největším na světě. Zde se také nacházejí největší lasvegaské atrakce a odehrávají pouliční představení.
  • Za návštěvu stojí i původní část dnešní Old town Las Vegas s ikonickými kasiny ze starých časů jako např. Golden Nugget, ad. Fremont street pak nabízí unikátní světelnou podívanou.

Hazard

Do kasina v Las Vegas se dostanete i když tam třeba vůbec nechcete, už jen proto, že vás tam chodník zavede a nelze jinam. A je jen na vás jak rychle najdete cestu ven. Zvonění hracích automatů vám i po návratu domů bude ještě dlouho znít v uších. Nevada byla prvním americkým státem, který zlegalizoval hazardní hry.

Dnes v jejím hlavním městě najdete necelou stovku kasin, z nichž každé je naprosto soběstačnou zemí fantazie. A kde jinde si zkusit poprvé zahrát, než právě v Las Vegas? Jarda Jágr by mohl vyprávět, ale drží se zlatého pravidla, že vše co se v Las Vegas stane, tam také zůstane.

Shopping

Nákupní centra s butiky luxusních světových značek se vším možným sortimentem, ve kterých můžete nakupovat dlouhé hodiny, samozřejmě často také nonstop. Obrovské hypermarkety se vším možným i obří outlety, kde můžete nakoupit světové značky za budgetové ceny. V Las Vegas seženete úplně vše, i to, co není zrovna legální.

Zábava

V žádném jiném městě na světě neuvidíte najednou starověký Řím, romantickou Paříž s Eiffelovou věží, mrakodrapy New Yorku, Tutanchamonovu hrobku, středověkou Anglii či tropický ráj. Vše je zde dovedeno do detailů, nic se nedělá polovičatě a iluze je vskutku dokonalá. Ohromná umělá sopka chrlící lávu? Pirátský ostrov pokladů? V Las Vegas se nezřídka přistihnete, že celí zkoprnělí stojíte a zíráte s otevřenou pusou. Budete si tu připadat tak trochu jako byste právě přistáli na jiné planetě.

Las Vegas má jednu velkou výhodu – jeho atmosféry si dosyta užijete, i když nemáte zrovna bezednou peněženku. Je to město, ve kterém se dá zábava pořídit jak za rozumné ceny, tak i za horentní sumy. I běžný turista bez zlaté kreditky si zde zpravidla může nechat trochu rozmazlovat. Kdo na to má, může si však užívat nebývalého luxusu. Některé z místních hotelů jsou považovány za ty nejpřepychovější na světě, nechybí tu samozřejmě vynikající restaurace s šéfkuchaři slavných jmen. A také bufety s neomezenou konzumací all you can eat.

Lidé do výstředního Las Vegas obvykle přijíždějí z jednoho prostého důvodu: chtějí se odreagovat a bavit. Uniknout realitě všedních dní. O zábavu je tu postaráno více než bravurně a pravděpodobně zjistíte, že během doby, kterou ve Vegas strávíte, nestihnete navštívit všechny akce, které se zde zrovna konají. Vystupují zde ty největší hvězdy světového showbusinessu, se kterými se pak navíc můžete setkat na party v místních podnicích.

Noční kluby jsou tu na každém kroku a konají se tu nezapomenutelné show. K těm nejvelkolepějším patří třeba pravidelná představení Cirque du Soleil – moderního cirkusu s příběhem, kde je vše vybroušeno k naprosté dokonalosti. Můžete shlédnout koncerty světových pěveckých hvězd i divadelní představení.

Ve Vegas najdete mimo jiné i zábavní parky a adrenalinové atrakce. Kasino Stratosphere například provozuje ohromnou horskou dráhu Big Shot nebo atrakci s názvem SkyJump, na níž se volným pádem zřítíte z takřka tří set metrové výšky. Ať už na vás Las Vegas zapůsobí jakkoli a ať si v něm vyberete jakoukoli program, věřte, že se vám vryje pod kůži. Je to totiž město, které nenechá nikoho klidným, město na které se nezapomíná a kde si párty opravdu užijete.

Pár tipů na závěr

  • Pokud máte napjatý rozpočet a dostatek času, hledejte letenky hlavně do Kalifornie (San Francisko, San José a Los Angeles), kam jsou lety z Evropy výrazně levnější, než do Las Vegas a na letišti si pak na cestu do Las Vegas půjčte auto, které stejně v USA potřebujete, užijete si americkou jízdu a i tak ještě ušetříte.
  • Pokuste se vyhnout víkendům (pátek a sobota) kdy jsou ceny hotelů i 10x vyšší než ostatní dny v týdnu. Při rezervaci hotelu pak sledujte poplatek za služby (tzv. resort fee), který může značně prodražit ubytování.
  • Pokud máte zájem o konkrétní představení, koncert, nebo show, rezervujte vstupenku dopředu online.
  • Jedna z nejhezčích atrakcí kterou určitě nevynechejte je fontána před hotelem Bellagio – zde platí staré pořekadlo, že nejlepší věci v životě jsou zadarmo.
  • A poslední rada hlavně pro dámy – odolejte pokušení obout si k večerním šatům štekle. Volte pohodlné tenisky. Vzdálenosti jsou obrovské a to i v interiérech a není výjimkou, že za večer ujdete mnohem více než očekáváte – i přes 10 km, a to i když se budete přepravovat taxíky. Sám jsem tam nad ránem viděl stovky nešťastnic jdoucích naboso a nesoucích štekle v rukách.