Crystal Head – Vodka z Kanady

Crystal Head Vodka je značka vodek vyráběných společností Globefill Inc. v Newfoundlandu a Labradoru v Kanadě. Vymysleli ji a založili herec Dan Aykroyd a umělec John Alexander v září 2008. Vodky jsou čtyřikrát destilovány , sedmkrát filtrovány a baleny do láhve ve tvaru křišťálové lebky – Crystal Skull.

Historie

Herec Dan Aykroyd a umělec John Alexander vymysleli Crystal Head Vodku v roce 2008. Vzhledem k nedostatku vodky bez aditiv na trhu se Aykroyd rozhodl takovou vyrobit sám. Alexander navrhl láhev na základě společné fascinace dvojice legendou o třinácti křišťálových lebkách.

V květnu 2011 bylo ze skladu v jižní Kalifornii ukradeno 21 000 lahví vodky. Aykroyd žertoval, že je „rád, že někteří spotřebitelé dostanou příležitost ochutnat to za výrazně nižší než maloobchodní cenu“.

Od roku 2013 trávil Aykroyd více než 90 dní v roce na cestách propagací vodky prostřednictvím podpisů a vystoupení. Značka byla oficiální vodkou 50. výročí turné Rolling Stones v roce 2013.

Od listopadu 2020 jsou v prodeji tři druhy vodky. Originální receptura, která se dodává v bezbarvé lahvičce, je vyrobena z kanadské sladké kukuřice „Peaches and Cream“.

Druhá receptura, známá jako Aurora, je vyrobena z anglické pšenice a má chuť popisovanou jako sušší a kořeněnější než originál. Lahev Aurora má opalescentní povrch, který má evokovat polární záři .

Nejnovějším přírůstkem do řady, představeným v říjnu 2020, je vodka na bázi modré agáve označená jako „Crystal Head Onyx“ a je dodávána v černé láhvi. Modrá agáve se pěstuje v mexické oblasti Jalisco a je jednou z prvních komerčně dostupných vodek na bázi agáve. Všechny tři odrůdy jsou vyrobeny s vodou z Newfoundlandu.

Design lahve

V roce 2014 forenzní umělec Nigel Cockerton použil hlínu k vytvoření konstrukce svalů, kůže a vlasů na jedné z lebek, aby zjistil, jak by to vypadalo, kdyby láhev byla skutečná osoba. Výsledek připomínal rozesmátého muže. Dan Aykroyd byl s obličejem spokojený, i když si dříve myslel, že láhev je kvůli její velikosti ženská, a kvůli radosti, kterou mu přinášela, přezdíval láhev Joy. Řekl, že se mu ulevilo, že obličej nevypadal jako on.

V roce 2018 vznikla limitovaná edice umělecké série John Alexander, která připomíná desátý rok podnikání. Vyrobeno bylo pouze 25 000 lahví. Jsou ručně zdobené expresivní malbou Johna Alexandra „Tanec na leknínech života“. 

V roce 2020 vydala Crystal Head Vodka svou limitovanou edici lahve Pride v duhovém odstínu na oslavu rozmanitosti, rovnosti a jako projev podpory LGBTQ+ komunitě.

Výroba

Tři křemenné filtry používané ve filtračním procesu Crystal Head Vodka

Vodku Crystal Head vyrábí společnost Globefill Incorporated v palírně Newfoundland a Labrador Liquor Corporation s názvem Rock Spirits v Newfoundlandu v Kanadě. Sladká kukuřice Ontario pěstovaná v oblasti Chatham-Kent v Ontariu se zpracovává a destiluje čtyřikrát a nezraje, aby se vyrobil neutrální obilný destilát s obsahem alkoholu 95 % objemových. Surová lihovina se poté redukuje vodou z Newfoundlandu na 40 % objemových alkoholu. Kapalina je poté sedmkrát filtrována s posledními třemi filtracemi přes diamantové krystaly Herkimer , které jsou ve skutečnosti spíše typem křemene s dvojitým zakončením než diamantem. Crystal Head při výrobě své vodky nepoužívá žádné přísady. Továrna a produkt je certifikován košer a také bezlepkový.

Ocenění na soutěži

Crystal Head Vodka zaznamenala úspěch na světové soutěži lihovin v San Franciscu 2022.

Soutěž San Francisco World Spirits Competition je nejstarší a největší soutěží svého druhu. S téměř dvěma desetiletími zkušeností je SFWSC jednou z nejuznávanějších soutěží lihovin. Vážená porota složená z renomovaných odborníků z oboru posuzuje lihoviny ve slepé degustaci po dobu čtyř dnů, aby určila, které příspěvky si zaslouží medaili. 

Medaile od SFWSC naznačovala nejvyšší standard kvality. Crystal Head Vodka je hrdá na to, že získala následující ocenění: ZLATÁ MEDAILE – Křišťálová hlava Aurora STŘÍBRNÁ MEDAILE – Křišťálová hlava Original Crystal Head Vodka je mnoha cenami ověnčená vodka využívající pouze ty nejkvalitnější ingredience k vytvoření jedinečných projevů ultra prémiové vodky zcela bez přísad. Originální vodka Crystal Head je vyrobena z kanadské kukuřice z místních zdrojů a nabízí hedvábně jemnou vodku s nádechem sladkosti a vanilky. Aurora používá nejkvalitnější anglickou pšenici s duhově pokovenou lahví, která nabízí křupavou, sušší a odvážnější vodku. Onyx je první komerčně dostupná vodka na bázi agáve s jemnými nádechy agáve, citrusů, zelené trávy a bílého pepře. Všechny výrazy Crystal Head jsou smíchány s nedotčenou vodou z Newfoundlandu v Kanadě a filtrovány přes diamanty Herkimer jako poslední výrazný dotek. 

Kontakt

Bližší informace a aktuální portfolio produktů na jdete na stránkách společnosti.

Webové stránky společnosti Crystal Head Vodka.

Vyráběné vodky

Originál

Originální vodka Crystal Head je vyrobena z místní kanadské kukuřice. Čtyřikrát se destiluje na neutrální obilný destilát a smíchá se s nedotčenou vodou z Newfoundlandu v Kanadě. Vodka je sedmkrát filtrována, z toho tři přes vrstvy polodrahokamových krystalů známých jako Herkimerovy diamanty.

Ikonická láhev ve tvaru lebky se vyrábí v Evropě, kde se do skla zatavují kousky křišťálu, aby byla zajištěna absolutní čistota.

Crystal Head Vodka nabízí čistý, průzračný a bezbarvý alkohol. Ve vůni neutrální obilné aroma s jemným nádechem citrusů. Hedvábně jemné s nádechem sladkosti a vanilky. Zakončení sladkým, krémovým závěrem.

Aurora

Aurora používá nejkvalitnější anglickou pšenici a nedotčenou vodu z Newfoundlandu v Kanadě k výrobě vodky bez přísad. Čistotu vodky udržuje pět destilací a sedm filtrací. A jako náš poslední charakteristický dotek tři z těchto filtrací procházejí vrstvami diamantů Herkimer.

Crystal Head Aurora byla vytvořena na oslavu polární záře, nejživějšího leteckého fenoménu. Flakon s jemným a duhovým metalizovaným povrchem je naší poctou tomuto přirozenému světelnému displeji s jeho krásou a tajemnými vizuálními vlastnostmi.

Čistý, jasný a bezbarvý duch. Ve vůni – svěží s jemnými květinovými vůněmi s jemným nádechem anýzu. Teplé se silnými tóny pepře a nádechem sladkosti. Suchý, čistý a hřejivý pocit na povrchu.

Onyx edice

Onyx je jedinečné nové vyjádření vodky Crystal Head, vyrobené z prémiové agáve Blue Weber a pocházející z jediné farmy v Mexiku.

Láhev s luxusním černým povrchem a odpovídajícím hřebenovým vyraženým uzávěrem je oslavou mocného válečnického krystalu Onyxu. Sdílení svých sil intuice, zaměření, pozitivity a ochrany s těmi, kteří ji drží blízko. Onyx udržuje spojení s naší zemí svou ochrannou energií, která nepropouští žádné světlo. Onyx kombinuje všechny barvy spektra a říká se, že absorbuje negativitu; čím tmavší kámen, tím více energie pojme. Onyx, vyrobený z agáve Blue Weber, působí jako symbol lidské cesty. Jde o zaměření na pozitivitu, volání do vnitřního tvůrčího ducha. Stejně jako všechny výrobky Crystal Head je i Onyx smíchán s nejčistší vodou z Newfoundlandu v Kanadě. To dává konečnému produktu čistý a polosladký povrch. Onyx, který zůstává věrný hodnotám Crystal Head, neobsahuje žádné oleje, cukry ani přísady.

Svěží zelená tráva s jemným bílým pepřem a náznaky citrusů ve vůni. Jemné a hladké s dotekem koření a sladkosti, které se rozvinou do jemného, ​​přesto nezaměnitelného zemitého sevření agáve. Střední závěr zelené trávy, pepře a citrusů.

John Alexander edice

Limitovaná edice, ručně zdobená umělecká láhev John Alexander byla uvedena na trh v roce 2018. John Alexander je jedním ze zakladatelů Crystal Head Vodky a designérem ikonické lahve s lebkou. Jeho práce byly široce vystavovány v institucích, jako je Corcoran Gallery of Art a Smithsonian American Art Museum ve Washingtonu, DC a Museum of Fine Arts v Houstonu. Jeho dílo je hrdým vlastnictvím mnoha celebrit a hudebníků po celém světě.

Tento evokativní design, známý jako malíř ekologicky uvědomělých krajin a satirické figurální tvorby, je odvozen z expresivních obrazů Johna Alexandra. Jeho olejomalba na plátně z roku 1988 „Tanec na leknínech života“ se nachází v Dallas Museum of Art a je oslavována v této nádherné umělecké láhvi. Láhev obsahuje originální vyjádření vodky Crystal Head vyrobené z kanadské kukuřice.

Vytvořit 25 000 krásných sběratelských předmětů trvalo tři roky práce s malou řemeslnou dílnou v Miláně v Itálii. Každá dekorace láhve je ručně aplikována a očíslována, což zdůrazňuje její nedostatek. Tato láhev zdobená malbou Johna Alexandera je krásnou památkou a jedinečnou příležitostí vlastnit jeho umění.

Pride edice

Barva hraje zásadní roli ve světě, ve kterém žijeme, často se používá jako silný komunikační nástroj a forma vyjádření. Barva evokuje pocit a má přímou vazbu na kreativní myšlení. Crystal Head Vodka oživuje kreativního ducha s touto limitovanou edicí láhve Pride na oslavu rozmanitosti a rovnosti.

Láhev obsahuje originální směs, 4x destilovanou z nejkvalitnější kanadské kukuřice z místních zdrojů. Hedvábně jemné s nádechem sladkosti a vanilky. Filtrováno přes diamanty Herkimer a smícháno s nedotčenou novofundlandskou vodou. Tato čistá lihovina je zcela bez přísad a je vyrobena s hrdostí.

Tato láhev Pride je k dispozici na vybraných trzích a bude vyráběna každoročně pouze po omezenou dobu.

Crystal Head Vodka je odhodlána používat svou platformu jako nástroj pro vzdělávání a podporu nejen ze zisků limitované edice láhve Pride, ale s nepřetržitým globálním úsilím po celý rok. Crystal Head tímto způsobem podporuje svá mnohá partnerství a působivou práci, kterou odvádí pro LGBTQ+ komunitu.