Fenomén Groupies 2/3

V našem seriálu o fenoménu groupies se budeme věnovat dalším slavným protagonistkám, které se nesmazatelně zapsaly nejen do srdcí rockerů, ale také do dějin rokenrolu, protože bez groupies by rokenrol nebyl rokenrolem.

Sable Starr

Pokud groupie mají nějakou svou královnu – jmenovala se Sable Starr. Stala se nejslavnější groupie rockové historie. Nikomu nevadilo, že jí je jen 12 let, nikdo se nestaral o to, že byla Sable Starr teprve dítě.

Skutečné jméno Sable Starr znělo Sabel Hay Shields a narodila se roku 1957 ve velmi zámožné losangeleské rodině. Její rebelský duch a život na plný plyn se začal projevovat už během školních let; navíc svobodný duch tehdejší doby tomu jen nahrával. Nad učením příliš nevysedávala, spíše svůj čas trávila s partou starších kamarádů na koncertech. Tam se brzy neomezila jen na vřeštění, skákání a skromné fandění. To jí zakrátko přestalo stačit. Chtěla víc, chtěla se ke svým idolům dostat až na tělo – a to doslova. A tak už ve svých 12 letech přišla o panenství s kytaristou kapely Spirit, Randym California.

V 15 letech se dala dohromady s Johnnym Thundersem z kapely The New York Dolls – to byl Sabelin první vážný vztah. Kvůli své velké lásce Johnnymu odešla dívka i z domova. Intezivní románek se ale brzy stal těžce toxickým, jako mnoho rockerů měl také Thunders vážné potíže s alkoholem a drogami a choval se vůči Sabel násilnicky. Když pak dívka otěhotněla, požádal ji o ruku. Starr odmítla a šla na potrat. V budoucnu už o Thundersovi mluvila jen v tom smyslu, že jí zcela zničil její osobnost a poznamenalo ji to až do konce života.

Starr byla fanynkou až do morku kostí, jejímu mládí, rozpustilému chování i nevinnému vzhledu nedokázali rockoví hudebníci odolat. „Techtle mechtle“ měla Sabel s takovými ikonami 70. let, jako byl třeba Robert Plant, Rod Stewart, David Bowie nebo Iggy Pop – ten o nejproslulejší groupie napsal i song Look Away, v němž se zpívá „I slept with Sable when she was 13, her parents were too rich to do anything, she rocked her way around L.A., until a New York Doll carried her away“

Sabel Starr často říkala, že nikdy nechce zestárnout, že pořád chce, aby jí bylo 14. Svým způsobem to dokázala, a její mladistvý vzhled tomu napomáhal. V 51 letech Sabel zemřela na rakovinu, ale její odkaz je zřejmě nesmazatelný: byla opravdovou rockovou hvězdou. Ne kvůli svému talentu, nýbrž kvůli svému životnímu stylu. Pro některé byla typickou ukázkou odvrácené strany hudební branže, pro jiné zas příkladem ženské emancipace a sexuální svobody.

groupie Sable Starr, kytarista The Slade Dave Hill a groupie Lori Maddox

Cynthia Plaster Caster

Že některé groupies jsou poněkud výstřední je v této branži víceméně naprosto běžné. Tato poněkud vyšinutá (někteří uvádějí regulérní cvok) šílená odlévačka, žena jež si říká Cynthia Plaster Caster – Cynthia odlévačka, vlastním jménem Cynthia Albritton se specializovala na poněkud zvláštní formu sochařského umění.

Groupie Cynthia Plaster Caster si založila živnost na tom, že od roku 1968 zhotovuje sádrové odlitky penisů slavných muzikantů. Může za to prý její učitel: ten zadal svým žákům, ať zhotoví otisk něčeho pevného, a Cynthia usoudila, že to bude super způsob, jak sbalit někoho ze svých hudebních idolů.

Začala Jimim Hendrixem a pokračovala desítkami dalších (Noel Redding z Jimi Hendrix Experience, Zal Yanovsky z Lovin‘ Spoonful, Clint Mansell z Pop Will Eat Itself, Bob Henrit z The Kinks, Ricky Fataar z Beach Boys, David Yow z The Jesus Lizard, Jello Biafra atd.).

Vypracovala důmyslnou metodu ve spolupráci se svou kamarádkou Dianne: té uložila vzrušit muzikanty orálním sexem, aby mohla „pracovat“. Dianne to sice dlouho nevydržela, ale Cynthia pokračuje dodnes. Vtipné je, že s lety mění své zaměření a od roku 2000 odlévá i slavná ženská prsa.

Cynthia Plaster Caster a orální specialistka Dianne s jejich odlitky

Connie Hamzy

Groupie Connie Parente, lépe známá pod jménem Sweet Connie Hamzy, byla známá tím, že necestovala společně s hudebníky jakou ostatní groupies, ale bydlela v Little Rocku v americkém Arkansasu a od svých 15ti let zejména orálně obsluhovala většinu hudebníků a členů kapel, kteří městem projížděli, nebo v něm vystupovali. Udělala si tím velmi dobré jméno a hudebníci jí následně v Little Rocku při svých vystoupeních pro její orální dovednosti sami vyhledávali.

Connie sama tvrdí, že na jejím seznamu jich bylo mezi 700 až 1000. Mezi nimi např. Alice Cooper, Keith Moon a Gene Simmon, a dále členové Grand Funk Railroad, které zaujala natolik, že se o Sweet Connie zmiňují ve své písni textem „Sweet, sweet Connie, doin ‚her all show of her tits. …..

Sweet Connie sepsala svá intimní dobrodružsví také knižně a její sexuální eskapády byly neuvěřitelně podrobně popsány včetně šťavnatých detailů v jejích šokujících pamětech vydaných v roce 1992 pod názvem Rocková skupina: Intimní dobrodružství “Sweet Connie” od Little Rock.

V roce 1991 byla Connie Hamzy krátce ve zprávách kvůli jejímu tvrzení, že v roce 1984 ji jménem Billa Clintona oslovil státní policista z Arkansasu, který tvrdil, že Bill Clinton se o ní doslechl a rád by v soukromí využil jejích orálních služeb. Politický komentátor George Stephanopoulos později líčil, že mu Bill Clinton vyprávěl poněkud jiný příběh o svém setkání se Sweet Connie. Podle Clintona se k němu Connie přiblížila v hotelové hale, sundala si horní díl bikin a zeptala se ho: „Co si o nich myslíš?“ Tady je hledání pravdy poněkud obtížné, veřejně je známo, že oba se na orální sex specializovali, a tak by bylo spíše s podivem, pokud by mezi nimi nic neproběhlo, i když Bill Clinton nikdy nebyl žádný rocker, hrál jen na saxofon a to ještě amatérsky.

V roce 1996 v sobě Connie Hamzy objevila politické ambice a snažila se kandidovat jako nezávislá kandidátka do Sněmovna reprezentantů Spojených států za domovský 2. okrsek v Arkansasu, ale nakonec zasáhli straníci a neobjevila se ani na kandidátce.

groupie Sweet Connie Hamzy

V posledním díle našeho seriálu o fenoménu groupies se zaměříme na domácí, tedy českou scénu.

Všechny díly